şişli evden eve nakliyat otelde kalan escort
Öne Çıkanlar Güncel Haberleri Medya Haberleri Spor Haberleri Selçuk parafin

Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'de Cumhuriyetimizin gerçek savunucusu AK Parti'dir

Erdoğan, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aydın 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasına, "Arabamın samanı, martinimin dumanı, şu Aydın'ın içinde yoktur efemden yamanı." dizelerini okuyarak başladı.

Efeler diyarı, rahmetli Adnan Menderes'in yadigarı Aydın'ın tüm ilçelerindeki, mahallelerindeki vatandaşlara selamlarını ileten Erdoğan, AK parti teşkilatlarında görev yapanlara şükranları sundu, ahirete irtihal etmiş olanlara Allah'tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Aydın 16 Nisan halkoylamasında malesef yüzde 36'lık evet oranı ile beklediğimizin ve Türkiye ortalamasının çok altında kaldı. Halbuki Türkiye'de demokrasinin, milli iradenin bağımsızlığın şehri olan Aydın'ın bizim gönlümüzde ayrı bir yeri var. Biz Aydın'ı 1 milyon 100 bini bulan nüfusu 670 mahallesi, incirinden zeytinine, pamuğundan sebzelerine kadar her çeşit ürünün yetiştiği bereketli topraklarıyla turizmi, sanayisi ve ticareti ile 2023 Türkiye'sinin lokomotif şehirlerinden biri olarak görüyoruz. Türkiye için neler yaptığımızın Aydın'a da hangi hizmetleri getirdiğimizin en yakın şahidi sizlersiniz. 16 Nisan sonucu kendimizi Aydın'ın efelerine Aydın'ın gani gönüllü başı yüce insanlarına yeteri kadar anlatamadığımızı gördük. İnşallah bu kongremizde Aydın'da yeni bir döneme adım atıyoruz. Artık hep birlikte daha çok çalışacağız. Aydın'da çalmadık kapı bırakmayacağız.

 

"Zeytin Dalı Harekatı'nda 3991 terörist etkisiz hale getirildi"

Afrin'de ne oldu buraya girerken sordum, rakam 3991 terörist etkisiz hale getirildi. İçeridekileri, dışarıdakileri söylemiyorum, Tunceli'de, Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Zaho'da olanları söylemiyorum. Sadece Afrin'i söylüyorum. Onları kattığımızda rakam 4 bin 200, 4 bin 300'ü buluyor.

"Sizin gönlünüzde yaşattığınız CHP ile ilişkisi kalmamıştır"

Aydın, 1919-1922 yılları arasında 40 aya yakın istiklal mücadelesi vermiş, düşman işgaline karşı 7'den 70'e topyekun kıyama geçmiş bir şehrimizdir. Daha sonra da Aydın yerli ve milli duruş sahibi bir şehir olarak hep demokrasinin, özgürlüklerin yanında yer almıştır. Şehrimizin, Gazi Mustafa Kemal'in hatırasına hürmeten olsa gerek, hala CHP'ye çok ciddi desteği olduğunu görüyoruz. Buradan tüm Aydınlılara sesleniyorum; sizin gönlünüzde yaşattığınız CHP ile şu anda muhalefet partisi sıfatını taşıyan CHP arasında hiçbir ilişki kalmamıştır.

"CHP'nin Aydınlı kardeşlerimizin hayalindeki parti ile hiçbir alakası olamaz"

Gazi Mustafa Kemal'in CHP'si, bu ülkenin Kurtuluş Savaşı'na öncülük eden kadro tarafından kurulmuştur. Bugünkü CHP ise Türkiye'nin ikinci kurtuluş savaşı olarak gördüğümüz mücadele sürecine alenen ihanet eden, ülkemizin ve milletimizin düşmanı kim varsa onların değirmenine su taşıyan bir parti haline dönüşmüştür. Türkiye bölücü terör örgütünün çukur eylemleriyle mücadele ederken CHP olayı bölge halkının PKK ile iktidarın uygulamaları arasında sıkışması olarak ifade edebilecek kadar alçalabilmiştir. Hatta bu partinin milletvekilleri çıkıp devlete karşı hendek hendek direnmekten söz edebilecek kadar şirazeyi kaybetmişlerdir. Bölücü örgütün Meclis'teki temsilcisi olan siyasi partinin başındaki zat ile "birlikte iyi salladık" diyen CHP yöneticileri gördük. Devletin güvenlik görevlilerini faşist, PKK'lı teröristleri madur eylemci olarak niteleyen bu CHP'nin Aydınlı kardeşlerimizin hayalindeki parti ile hiçbir alakası olamaz.

"Cumhuriyetimizin gerçek savunucusu olan bir parti varsa o da AK Parti'dir"

Geçtiğimiz günlerde sanatçılarımızla yaptığımız sporcularımızla, yazar medya grubu bir grupla Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlerimize destek olmak onlara moralize etmek için Reyhanlı'ya gittik. Sınır, 10 kilometre oraya kadar gittik. Hem kendi tarihimizde hem de dünyada bunun sayısız örneği var. Biz il kongremiz vesilesiyle Hatay'daydık. Kendileriyle ziyaret için gittiğimiz karakolda buluştuk. Sınırın sıfır noktasındaki Oğulpınar sınır karakolunda çok güzel, tarihi bir manzaraya şahit olduk. Askerlerimizle, sanatçılarımızın, sporcularımızın, medya mensuplarımızın verdikleri fotoğraf CHP'nin başındaki zatı niyeyse fevkalade rahatsız etmiş adeta zıvanadan çıkarmış. Grup toplantısında, burada zikretmekten hicap duyacağım hakaretleri bir kenara bırakarak söylüyorum, asıl vahim olarak ne diyor biliyor musun? 'Bir ülkenin sanatçıları savaşı değil, barışı savunur' diyor. Yani sanatçılarımızın yanlış safta yer aldığını ima ediyor. Bu zihniyete göre sanatçılarımız, askerlerimizin değil teröristlerin yanında yer almalı. Ey Aydınlı kardeşim, Türkiye'nin ana muhalefet partisinin, bu partinin başındaki zatın içine düştüğü durumu görüyorsunuz değil mi? Kendi devletine, kendi hükümetine, kendi askerine düşmanlık içine giren bir parti, nasıl olur da Cumhuriyetimizin kurucu partisi olduğunu iddia edebilir. Türkiye'de Cumhuriyetimizin gerçek savunucusu olan bir parti varsa o da AK Parti'dir.

"Bu kişinin seviyesine inmeyi kendime zül adlederim"

Siz bunların dillerinden adalet lafını eksik etmediklerine, yollara düştüklerine bakmayın. Hz. Mevlana "Adalet ağaçlara su vermektir, adaletsizlik ise dikene su vermektir." diyor. Bunlar hayatları boyuncu olduğu gibi bugün de sadece dikene su vermişlerdir. Dikene su vermeye devam ediyorlar. FETÖ'sundan, PKK'sına kadar terör örgütlerini savunmak adalet değildir. Ülkesine ve devletine hayırlı her işi baltalamak adalet değildir. CHP'nin başındaki zat, salı günkü konuşmasında öyle ahlaksızca, öyle terbiyesizce, öyle haysiyetsizce ifadelere sarıldı ve şahsıma saldırdı ki inanın bana ben bu kişinin seviyesine inmeyi kendime zül adlederim. 

"Teröristleri savunmak adalet demek değildir"

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2023 yılında ülkemiz için belirlediğimiz hedefler bile tek başına bu iddiamızı ispatlamaya yeter. Ey CHP bak biz 100. yıla bir hazırlık yapıyoruz. Sen ne yaptın? Teröre destek vermekten başka ne yaptın? Teröristlerle beraber yol yürüdün. Onların çukur kazmalarına destek verdin. Başka ne yaptın? CHP'liler ile karşılaştığınızda onları çevirin ve onlara şu soruyu sorun; Cumhuriyetimizin geleceği hakkında ne düşünüyor sunuz? Emin olun hiçbiri de bu soruya verecek tutarlı bir cevap ortaya koyamaz. Çünkü bunların öyle bir derdi yok. 

"Senin o kullandığın ifadeleri biz unuttuk"

Üstad Necip Fazıl, böyleleri için alçak demezdi. Üstad, alçak ifadesinin bir seviye belirttiğine inandığı için böylelerini çukur diyerek tarif ederdi. Çünkü alçaklık bir seviyedir derdi. Onun için çukur. Bu zatda böyledir yani çukurun kendisidir. Hatta bu zat sadece çukurda değil aynı zamanda kullandığı ifadelerle kanalizasyon çukurunda debeleniyor. Bu zannediyor ki, bende ağız var her türlü ifadeyi kullanırım. Senin o kullandığın ifadeleri biz unuttuk. Biz daha da muktediriz de bulunduğumuz makamlar buna müsaade etmiyor. Kendisinin sadece ahlakla ve onurla değil aynı zamanda siyasetle fikirle de uzaktan ilişkisi olmayan sözlerini asla muhatap almıyor, cevaba değer bulmuyorum.

"Asıl sen içinde bulunduğun dalalet uykusundan uyanmaya bak"

Güya kadınlara hitap ediyor, güya otizmli çocuklardan söz ediyor, güya bir tarihçimizi eleştiriyor. Ama her nasılsa cümlelerin sonu hep benimel bitiyor. Neymiş, bizi uyutmayacakmış. Biz günün 24 saatini haftanın 7 gününü yılın 365 gününü zaten ülkemizde ve milletimize hizmet yolunda durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Asıl sen içinde bulunduğun dalalet uykusundan uyanmaya bak. Bunların hepsini de bir kenara bırakıyorum. Şahsi meselelerimizi yutkunarak da geri plana bunları atabiliriz. Ama milletimizin çıkarları söz konusu olduğunda kusura bakmasınlar. Kimseyi gözümüz görmez. Bu zatın söylediği öyle şeyler var ki ülkemize ve milletimize olan sorumluluğumuz gereği bunları cevaplamadan geçemeyeceğiz. İfadelerine baktığımızda, bir insan nasıl bu kadar cahil olabilir, nasıl bu kadar ülkesinden ve dünyadan bi haber olabilir anlayamıyoruz. Bu zat faizin kanun hükmünde kararname ile düşeceğini sanıyor. Mesela bu zat istihdamın kanun hükmünde kararname ile sağlanabileceğini sanıyor. Mesela bu zat ticari borçların kanun hükmünde kararname ile sıfırlanabileceğini düşünüyor. Mesela bu zat iç ve dış borçların kanun hükmünde kararname ile hallolabileceği hayalini kuruyor.

"Bu kadar başarısız birisiyle nereye gideceksiniz?"

CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum, bu kadar başarısız birisiyle nereye gideceksiniz? Kurtulun bundan. Kurtulun da Türkiye biraz şenlensin. Tıpkı boş çuval gibi bıraktığınız anda yere yığılıyor, diyeceğim ama içi boş da değil. Bu çuvalın içi cüruf dolu cüruf. Kin dolu, nefret dolu, hakaret dolu, 'Zulüm 1453'te başladı' diyenlerin ihanetiyle dolu. Kılıçdaroğlu kimileri sevgisiyle, muhabbetiyle, hizmetiyle milletin karşısına çıkar, kimileri de bu zat gibi zehriyle kendini belli eder. Meşhur Osmanlı tokadıyla yedi düveli hizaya sokan bu millet, seni (Kılıçdaroğlu) bir günde tarihin çöplüğüne gömüverir haberin olmaz. 'Yolcudur Abbas bağlasan durmaz' derler ya, bu zat da 2019'un en geç Kasım ayında siyasi hayatını inşallah noktalayacak. 

"Ekonomide ve yatırımlarda da çok önemli başarılara imza attık"

Türkiye'yi nasıl vesayetin boyunduruğundan kurtardıysak, nasıl darbecilerin, cuntacıların sesini soluğunu kestiysek, nasıl uluslararası alanda sözü dinlenen bir ülke haline getirdiysek ekonomide ve yatırımlarda da çok önemli başarılara imza attık.

Türkiye'yi nasıl vesayetin boyunduruğundan kurtardıysak, nasıl darbecilerin, cuntacıların sesini soluğunu kestiysek, nasıl uluslararası alanda sözü dinlenen bir ülke haline getirdiysek ekonomide ve yatırımlarda da çok önemli başarılara hamdolsun imza attık.

Eğitimde 3 bin yeni derslik yaptık. 6 bin kişilik yükseköğrenim yurtlarını faaliyete geçirdik. 3 bin 750 kişilik yeni yurtları da iki yıl içinde hizmete açıyoruz.

Sağlıkta 19'u hastane olmak üzere 36 tesisi şehre kazandırdık. Aydın'a 800 yatak kapasiteli şehir hastanesi kurmanın hazırlıkları içerisindeyiz. İhale sürecinin bitmesiyle inşaata başlanacak.

Aydın'da 114 kilometre bölünmüş yol bulunuyordu, buna 267 kilometre daha ekledik. Bunun ilki, 125 kilometre ben daha Başbakan olmamıştım, Genel Başkanken Aydın'a geldiğimde söz verdim ve kısa sürede 125 kilometre Aydın-Denizli bölünmüş yolunu yaptık. Biz böyle çalıştık. Bunlar gibi laf, laf, laf yok. Biz iş ürettik, iş. İzmir-Aydın otoyolunu, Aydın çevre yolunu tamamlayarak hizmete açtık. Aydın'ın yollarında 46 tane köprü ve köprülü kavşak inşa ederek ulaşımın rahatlamasını sağladık.

"Haziran'da ihalesi yapılıyor"

Haziran ayında Ege ile Akdeniz'i birbirine bağlayacak, yaklaşık 3,5 katrilyon liralık yatırım bedeli bulunan Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun ihalesi yapılacak. Aydın'daki demiryollarını da yenilemekle kalmadık, hat trafiğini yerli yazılımla yönetecek bir projeyi hayata geçireceğiz.

Selçuk ve Ortaklar arasındaki demiryolu güzergahında eğimin fazla olması nedeniyle ortaya çıkan sıkıntıyı 8,5 kilometrelik tünel inşa ederek çözeceğiz.

Antalya-Burdur-Denizli-Aydın-İzmir hızlı tren hattı 2023 projelerinden biri. Bu hattı etap etap inşa ederek hizmete açacağız.

Tamamlanan 11 baraj ve 6 göletle Aydın topraklarının bereketini daha da artırdık. 141 yıllık hayal olan, rahmetli Adnan Menderes'in de çok arzu ettiği ülkemizin ve dünyanın en büyük barajlarından Çine Barajı'nı inşa edip, bizzat açılışını gelip ben yaptım. Halen 212 bin dekar arazi bu barajdan sulanıyor. Diğer projelerle birlikte 426 bin dekar arazinin sulanabilmesini sağladık. Halen süren projelerle 315 bin dekar araziyi sulamaya açıyoruz.

"Devrim niteliğinde uygulama"

Tarımda son dönemde sıkça tartışılan azot ve nitrat içeren gübre konusunda devrim niteliğinde bir uygulama başlattık. Tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde azot ve nitrat içeren gübrelerin üretiminden kullanımına kadar tüm aşamalarını güvenli hale getirdik. Artık hiç kimse çiftçilerimize topraklarının bereketini artırsın diye verdiğimiz gübreyi alıp da bomba yapımında kullanamayacak.

"3,5 katrilyon destek"

Geçtiğimiz 15 yıl içinde Aydın'daki çiftçilerimize verdiğimiz tarımsal destek rakamı, Sayın Bay Kemal, 'Çiftçiler ağlıyor' diyor, 3,5 katrilyon çiftçiye destek vermişiz, nasıl bunu söylersin? Haberi yok. Başka alemde geziyor. Bir aç, Tarım Bakanlığına bir sor. Ne verildi ne oldu? Gelecek dönemde Aydın'ı yine dev projelerle, büyük yatırımlarla, görülmemiş hizmetlerle tanıştırmaya devam edeceğiz.

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Biz bu unsurları hakim kılmak için bir şey daha yapacağız. Nedir o? Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız.

Kaynak: TRT Haber, AA

Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

bescort bursa bursa escort bursa escort gaziantep escort kayseri escort istanbul escort istanbul escort pendik escort izmir escort izmir escort bayan istanbul escort izmir escort