Öne Çıkanlar Dışişleri Bakanlığı Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi türkçekogace bilinç açık serbest bırammışlar

Bu haber kez okundu.

Aslolan MHP iktidarı

Her yeni yıl, yeni bir başlangıç… MHP Çayırova İlçe Teşkilatı\'nın 4 Ocak Pazar günü gerçekleşecek kongresinde başkanlığa aday olan Fatih Kartal, başkanlığa seçilirse 2015 yılına çok yeni bir başlangıç yapmış olacak. Bu yıl içinde gerçekleşen yerel seçim öncesi belediye başkanlığı için aday adayı olan, İskender Turan\'ın aday gösterilmesinin ardından parti disiplini içinde mücadelesini sürdüren ve belediye meclisine aday olan ancak MHP\'nin baraja takılmasından ötürü belediye meclisine giremeyen Fatih Kartal\'ın hedefi de net: Önce kongrenin hemen ardından bu yıl içindeki genel seçim çalışmalarına yönelip hemen ardından 2019 yerel seçimlerine yönelik çalışmalara tüm gücüyle başlamak. Kartal ile başkanlığa seçilmesi durumunda her iki seçime ilişkin reflekslerinin ne olacağını da sorduk. Genel seçimlere ilişkin değerlendirmesini ve yerel seçime yönelik düşüncelerini de: “Öncelikle kongrede seçime birden fazla adayla gidilmesinden yana tarafım. Bir ihtimal, öyle de olacak. Bununla birlikte ilçe başkanlığına adayım çünkü Çayırova\'nın kaybedilecek bir 5 yıl daha yok… Evet. Belediye başkanlığını düşünüyorum ancak bizler kendimiz için makam peşinde değiliz. Toplum için, genelde ve yerelde MHP iktidarının peşindeyiz.”

ÇAYIROVA\'YI YAŞAYAN BİLİR. ESNAF BİLİR

MHP Çayırova İlçe Başkan Adayı Fatih Kartal ile sohbetimiz Fatih Caddesi üzerindeki Karadeniz Pidecisi\'nde başladı. Adem Yavuz Mahallesi, Yeni Bağdat Caddesi üzerindeki Karcan Mutfak Banyo\'da tamamlandı. Fatih Kartal\'a öncelikle kongreye yönelik yönetim kurulu adaylarını sorduk. Nitelik itibariyle kimlerin yer alacağını şu şekilde izah etti: “Ben Çayırova\'da esnafım. Ve bana göre Çayırova\'yı 7/24 yaşayan, gerek Çayırova\'nın gerekse Çayırovalı\'nın tüm sorun ve beklentilerini bilen kişiler esnaftır. Toplu taşıma araçlarında halkın yaşadığı eziyetten yağışlı havalarda çamurun, yazın tozun toprağın halka yönelik etkilerini esnaf hem yaşayarak, hem de dinleyerek öğrenir. Sorunlar hakkında bilgi sahibi olmakla birlikte, sorunun çözümüne yönelik somut öneriler getiren kesim de, bu bilgi birikiminden esasla esnaftır. Bizim yönetimimizde esnafla birlikte toplumun tüm kesimlerinin kendini bulacağı şekilde bir yapılanma oluşacak. Kadın ve gençlerin varlığını zaten ifade etmeye bile gerek yok, elbette yer alacaklar.

TÜM ÜYELER ÇALIŞACAK. KÜSKÜNLER DAHİL…

Bununla birlikte spor, sağlık… gibi toplumun içinde bu alanlarda yer alan kişilerden oluşan dinamik bir yönetim oluşturacağız. Yönetim kurulu listemizde bir engelli yer almayabilir ancak ilçemizde ilgili sivil toplum örgütleri üzerinden kurulacak ilişkiler, gerekse partimiz üyesi engelliler ile sürekli temas ve koordine halinde, onların da sesi, gözü, kulağı olacağız. Bu arada şunu belirtmekte fayda var. Biz bu dönem sadece yönetim kurulu üyeleri ile birlikte değil üyeleri ile birlikte topyekun çalışan, üyelerini de işin içine katan bir yönetim anlayışını hayata geçirmek amacındayız. Bizde bu dönem ben dahil tüm yöneticiler üye, yine ben dahil tüm üyeler yönetici, başkan gibi çalışacak. Yönetim kurulunda yer almayan üyelerin işin içine çekilmesi, çalışmaya daveti ise teşkilat üzerinde kurulacak çeşitli komisyonlar, çalışma kolları üzerinden hayat bulur. Biz bu dönem bir şekilde partiye küstürülmüş ve süreç içinde uzaklaşan arkadaşlarımız dahil olmak üzere tüm üyeleri kucaklayan ve aktif çalışmanın içine katan bir yönetim biçimi uygulayacağız. Yönetim kurulu üyeliğinde öne çıkan özellik adaylarımızın doğum yerleri ve ata bağları üzerinden memleketleri değil, nitelikleri olacak. Çayırova\'nın dokuz mahallesinin de kendisini orada göreceği bir yönetim kurulu ile MHP Çayırova İlçe Teşkilatı\'nın yönetimine talibiz.”

HEDEF 2016\'DA 12 BİN ÜYE

MHP\'nin bu yıl içinde gerçekleşen yerel seçimde belediye meclisine üye sokamamasının sebep ve sonuçlarını iyi analiz ettiklerini, önümüzdeki genel ve yerel seçimlere yönelik olarak önceliklerinin MHP\'nin bir güç olduğunu topluma algılatmak ve kabullendirmek olduğunu dile getiren Fatih Kartal bu anlamda geçmişte dava ve hareket içinde yer almış ancak günümüzde herhangi bir gerekçeyle uzak kalan partililerin büyük önem taşıdığını, hepsiyle bire bir diyalog halinde olduklarını kaydetti. Göreve seçilmeleri halinde kadın kolları ve mahalle teşkilatlarında yeni ve güçlü yapılanmalara yöneleceklerini belirten Fatih Kartal, MHP\'nin topluma bir güç olduğunu ispat etmesinin yolunun güçlü bir teşkilat yapılanmasından geçtiğini kaydetti. Fatih Kartal, “Başkanlığa seçilmemiz durumunda önceliğimiz etkili bir üye çalışması olacak. Yerel seçimlerde partimiz şahsı adına hiçbir beklentisi olmayan ancak toplum için beklentilere sahip 6 bin kişinin oyunu aldı. Bu da 6 bin partililik kimliğini edinmiş MHP\'li demektir. 2015 yılı içinde bu kişilere ulaşıp parti üyesi yapmak amacındayız. 2016 yılı içinde ise her üyeden partimize yeni bir üye kazandırmasını talep ederek günümüz itibariyle 684 olan parti üyesi sayımızı 2015 yılı içinde 6 bine, 2016 yılı içinde 12 bine yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

“CHP\'Lİ DEVRİM\'İ DE AKP ÜYESİ YAZDILAR!”

MHP\'nin günümüzdeki üye sayısının aslında daha yüksek olduğunu ancak AKP Genel Merkezi\'nin teşkilatlarına yönelik “Ödüllü üyelik kampanyası” kapsamında ülke genelinde hileli üyeliklerie Çayırova\'da da maruz kaldıklarını belirten Fatih Kartal, “O süreçte 360 mükerrer üyelik açığa çıktı. AKP yanılmıyorsak hemşeri derneklerinden edindiği vatandaşlık numaraları üzerinden partisine üye kaydetmiş. Çayırova\'da 300 partilimiz bu konuya ilişkin dava açtı. Dava dört savcı eskitti, beşinci savcı takipsizlik kararı verdi. Hatta Devrim adında CHP\'li bir arkadaşım var. Onun da kimlik numarasını edinip AKP\'ye üye kaydetmişler. ‘Adımda mı utanmadınız, anlamadınız\' diye tepki göstermişti. Ne yazık ki böylesi bir ayıbı da, siyasi ahlaksızlığı da yaşamış olduk” diye konuştu.

FATİH KARTAL KİMDİR?

1979 yılında  Asiye - Salim çiftinin oğlu olarak Sinop, Türkeli\'de dünyaya geldi. 1986\'da ailesiyle birlikte Çayırova\'ya yerleşti ve halen aynı sokakta ikamet ediyor. Gebze Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümünü bitirdi. 1994 yılında henüz 15 yaşında iken kardeşi Osman Kartal\'ın ortaklığında inşaat, taahhüt ve mühendislik hizmetleri veren Karcan İnşaat Mobilya Plastik Doğrama Taşımacılık Limited Şirketi\'ni kurdu. Şirket bünyesinde Karcan Mutfak Banyo\'nun genel müdürlüğünü yapıyor. Firma Erpen (kurşunsuz) markasının yetkili üretici bayii olarak, üretimde de bulunuyor. 1999 yılında Naciye Hanım ile dünya evine girdi. 15 yaşındaki Ceyda Ayşe, 11 yaşındaki Amine Nur ve 1 yaşındaki Fatma Erva\'nın babası. 

“Yüzümüz halka dönecek. Projelerle konuşacağız”

Fatih Kartal ile söyleşimizde çok önemsedikleri yerel iktidar hedeflerine nasıl ulaşacaklarını da sorduk. Kartal öncelikli olarak küskünler dahil tüm partililerin partiye ve çalışmaya dahil olmasını sağlanacak yapılanmaların hayata geçirileceğini, bu anlamda kadın kolları ile mahalle teşkilat yapılanmalarına büyük önem verdiklerini söyledi. MHP\'nin gençlik kolları diye de bilinen Ülkü Ocakları\'nın da sürece dahil olacağını ancak bu yapının MHP\'den özerk yapılanmasından ötürü ilçe teşkilatı ile koordineli olacak şekilde sürece dahil olacağını ve gençlerin de dinamik güç olarak meseleye dahil olacağını ima etti. Fatih Kartal bu şekilde tecrübe ve dinamizmi harmanlayacaklarını ancak tüm organları ve üyeleri ile çok çalışan bir teşkilat haline gelmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Bu zeminde teşkilat olarak projeye dayalı, yüzü ve söylemi sokağa ve halka dönük bir tempo sergileyeceklerini kaydeden Kartal konuya dair özetle şunları söyledi:

GEREKİRSE DESTEK, GEREKİRSE TEŞEKKÜR

“Biz kuru kuruya, laf olsun diye bir muhalefet anlayışı gütmeyeceğiz. Şunu altını çizerek ifade ederim ki gerek genel idarenin gerekse yerel iktidarın ilçemize yönelik halk merkezli, benimsediğimiz her çalışmasının destekçisi olacak, gerekirse teşekkür etmesini bileceğiz. İlçemizde yapılan her yatırımı ve ilçemize yönelik alınan her kararı takip edecek, yanlış gördüğümüz yerlerde uyarı görevimizi yerine getireceğiz. Söz konusu Çayırova ve Çayırovalı ise doğru iş ve icraatı kimin yaptığı değil, yapılıp yapılmadığı önemlidir. Biz bu süreç dahilinde Çayırova için önerilerimizi ve projelerimizi ilgili makamlara aktaracak, kamuoyuna duyuracak ve yapılmasını bekleyeceğiz. Bu hizmet belediye dahil hangi kamu kurumu tarafından yerine getirilirse getirilsin teşekkür edecek, o süreçte siyasi fayda anlamında sadece, ‘Bizim önerimizdi\' söylemini doğal olarak dillendireceğiz.

PARTİLERLE İŞBİRLİĞİNE GİREBİLİRİZ

İktidar ve muhalefettekiler dahil olmak üzere diğer siyasi partilerle, iyi ilişkiler içinde olacağız. Siyasi duruşlarımız bir tarafa, hepimiz bu ilçenin insanıyız. Bizim haricimizdeki muhalefet partilerinin görüşlerine, duruşlarına, varlıklarına saygı duyuyoruz. İyi ki varlar ve onlar da şüphe yok ki Çayırova için varlar. Çayırova\'nın ve Çayırovalı\'nın menfaatleri doğrultusunda o partilerle gerektiği hallerde zaman zaman işbirliklerine gidecek, örneğin Çayırova\'ya kazandırılması gereken bir kamu kurumu, tesis için gerekirse birlikte imza kampanyası düzenleyeceğiz. Bu anlamda gerek diğer siyasi partiler, gerekse ilçemizdeki tüm sivil toplum örgütleri, spor kulüpleri ile diyalog ve işbirliklerini çok önemsiyoruz. Bürokrasiyle, kamu kurum ve kuruluşları ile de sağlam temel ve zemin üzerinde diyalog içinde olacak, ilçemizin kalkınması için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğiz.”

“Kaymakamlığı merkeze taşımaya devletin gücü yeter”

Çayırova\'da kamu kurum ve kuruluşlarının dağınıklığının Çayırovalı için bezdirici bir ayrıntı olduğuna işaret eden Fatih Kartal, Kaymakamlığın ilçe merkezinde değil merkeze hayli uzak mesafedeki Şekerpınar\'da yer almasının İçişleri Bakanlığı\'nın ilgili mevzuatlarına aykırı bir durum olduğunu kaydedip, “Halbuki kimi düzenleme ve yatırımlarla, kamulaştırmalarla kaymakamlığın olması gereken yere gelmesi mümkündür. Devletimiz bunu sağlayacak her tür güce sahiptir. Burada tepkimiz yanlış anlaşılmasın. Yanlışlık kaymakamlığın Şekerpınar\'da yer alması değil, ilçe merkezi olmayan bir yerde yer almasıdır. Vatandaşın kamuda işi en çok nüfus müdürlüğüne düşmektedir, ulaşımı resmen eziyettir. Bir ilçe düşünün ki kimi mahallelerinden, semtlerinden kaymakamlığa ulaşım iki indi bindiyle olsun, herhalde ülkemizde ikinci bir örneği yoktur” diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

bescort bursa bursa escort bursa escort gaziantep escort kayseri escort istanbul escort istanbul escort pendik escort izmir escort izmir escort bayan istanbul escort izmir escort

Yozgat escort Çorum escort Zonguldak escort Isparta escort Afyon escort Giresun escort Kütahya escort Yalova escort Meram escort Nilüfer escort Bornova escort Niğde mutlu son Kayseri escort kayseri escort türk ifşa twitter bursa escort antalya escort bodrum escort gebze escort alanya escort mersin escort samsun escort kayseri escort konya escort gaziantep escort adana escort izmir escort eskisehir escort izmit escort kocaeli escort kusadasi escort