Öne Çıkanlar iş sonlandırıldı Bozacak eto;o asmalımescit Luize

Bu haber kez okundu.

“SEÇMEN ALTERNATİFİN MHP OLDUĞUNU GÖRECEK”

MHP Çayırova İlçe Teşkilatı\'nın 4 Ocak\'ta gerçekleşecek kongresinde başkanlığa aday olan Fatih Kartal ile ilk bölümünü cumartesi günü yayınladığımız sohbetimizde yerel konulara olması gerektiği şekilde, genelden daha fazla değindik. Bu yıl içinde gerçekleşen yerel seçimlerde de belediye başkanlığına aday adayı olan Kartal aktif siyasette hedeflerinden birinin belediye başkanlığı olduğunu açık yüreklilikle ve, “Erken açıklamayım. Yıpranırım” kaygısından hayli uzak dillendiriyor. İyi de bu nasıl olacak. Son yerel seçimlerin oranları da gösterdi ki eritilmesi gereken ciddi oranda bir oy farkı var. Fatih Kartal ile bu detayları da konuştuk. “Madem AKP yerel yönetimlerde bu kadar başarısızdı, 2014\'ye yine AKP adayı nasıl seçildi o zaman?” diye de sorduk:
 
SEÇMEN BİZİ GÜÇ OLARAK ALGILAYACAK

“Aslını soracak olursanız işlerimin yoğunluğundan esasla benim aktif siyasete ayıracak vaktim yok ancak Çayırova\'nın da kaybedilecek bir 5 yılı daha yok. AKP\'nin ilçemizde yerel iktidarda olduğu geride kalan 11 yıllık sürecinde bir tane projesini kim gösterebilir? Şehirler arası otobüs terminali dahil olmak üzere yerine getirilmiş bir vaatleri, projeleri yok. Sağlık problemlerine ilişkin olarak bir hastanesi yok. Fatih Caddesi üzerindeki tıp merkezi hariç, ilçe bütününü kapsayacak ve insanların rahatlıkla ulaşacağı sağlık merkezleri yok. Aynı anda ilçede üç kişinin ambulansa ihtiyacı olsa, sevklerini sağlayacak sayıda ambulans yok. Yeterli spor tesisi yok, kültür merkezi yok… Alt ve üstyapı çalışmaları gibi zaten belediyenin yapmakla mükellef olduğu işleri kimse iş olarak gösteremez. Tüm bu olumsuzluklara karşın bu yılki yerel seçimde belediyeyi kazanamamak da, sadece bizi değil toplum genelini şaşırtacak şekilde belediye meclisine girememek de çeşitli etkenlerden ötürüdür. Bunlardan biri MHP\'nin topluma kendisini bir güç olarak algılatamamasından geçmiştir. Bizim yönetimimizde Çayırovalılar, MHP\'yi bir güç olarak algılayacak ve sandıkta teveccühünü gösterecektir.”

O ARSAYI ALMAYA DEVLETİN GÜCÜ YETER

Çayırova ile Adem Yavuz Mahallesi\'nin tam sınırında, Gebze ilçesi içinde kalan devasa arazinin bir türlü kamu yararına değerlendirilememesi konusuna da değinen Fatih Kartal, “O arsaya spor tesisi de yapılabilir, kültür sanat merkezi de… O arazi sanıldığı gibi kamuya ait değil belediyelerin yaptığı şuyulandırmalar sonrası halka ait ancak çok hisseli bir arazi. Aslolan kamulaştırma kararının alınması, belirlenecek rayiç bedel üzerinden kişilere hak ettiği paylarının ödenip tesisleşmeye yönelmektir. Böylesi bir durumda oradaki kimi hak sahiplerinin rayiç bedeli beğenmeyip yargıya itiraz başvurusunda bulunması da olasıdır ancak aslolan halka hizmetse ve Çayırova\'nın bölgenin kamu kanalı ile yapılacak kimi yatırımlara ihtiyacı varsa hayata geçirilmelidir. Devlet\'in, hükümetin bunun için bütçesi vardır, kullanmalıdır” diye konuştu. Kartal sözlerine ilaveten şunları söyledi:

TOPLUMUN TÜM KESİMLERİ YÖNETİMİMİZDE KENDİNİ GÖRECEK

 “Spor, eğitim, kültür sanat, sağlık, kadın, engelli… dahil olmak üzere toplumun her kesiminin kendisini bir şekilde içinde göreceği bir yönetim kuruluyla MHP Çayırova İlçe Teşkilatı\'nın yönetimine talibiz. Şahsım dahil tüm arkadaşlarımın önceliği kişisel beklenti, hırs ve makamlar değil toplumun çıkarları ve beklentileri doğrultusunda bir yönetim anlayışıdır. Bu düzlemde doğruyu gösteren ve öneren, doğru yapılanı destekleyen ve yeri geldiğinde alkışlayan, gerek genel gerek yerel hadiselere karşı yapıcı ama etkili bir muhalefet anlayışı ile hareket edeceğiz. Önceliğimiz MHP\'nin bu genel seçimde iktidar partisi olması için Çayırova\'dan olanca gücümüzle katkımızı sunmak, hemen ardından önceliğimiz yerel iktidara gelmektir. Şunu çok iyi biliyoruz ki geride kalan 10-11 yıllık süreçte AKP yerel iktidarı Çayırova\'ya hiçbir şey kazandırmamış, bu seneki yerel seçimde ise tercihini yine aynı zihniyetten yana kullanmıştır ama alternatif yokluğundan değil alternatif beğenmeme, alternatifin kendisini güç olarak göstermedeki eksikliğinden kaynaklı kullanmıştır. Çayırovalı bu gücü gördüğünde bu zihniyeti değiştirecektir ve o güç, MHP\'dir.

ÇAYIROVALI\'DAN KORKMAYIN. ÇAYIROVA\'DA OTURUN

Biz bugün bizi yönetenlere özellikle şunu aktarmak istiyoruz ki sizler Çayırova\'da oturacak yer beğenmeyip Çayırova\'da oturmuyor olabilirsiniz ama gelin, oturun. Halkın içinde olmaktan, halkla dertlenmekten korkmayın. Gecenin bir saatinde kapınızın çalınacağına dair endişeniz olmasın. Madem Çayırova\'yı oturacak derecede beğenmiyorsunuz. O hale getirin, siz de gelin oturun. Bizler Çayırova\'da ömrü geçen ve geçecek kişiler olarak 7/24 buradayız ve burada olmayı sürdüreceğiz. Bir kere daha ifade etmek isterim ki Çayırova\'nın önümüzdeki yerel seçimde kaybedecek bir 5 yılı daha kalmamıştır. Tüm üyelerimiz, partililerimiz ve gönül verenlerimiz ile birlikte Çayırova Belediyesi\'ne MHP bayrağı dikmek için MHP ilçe yönetimine adayız.”

“Milletvekili adayları ön seçimle belirlenmeli”

MHP Çayırova İlçe Teşkilatı\'nda 4 Ocak\'taki kongrede seçilecek yeni yönetimin kongrenin hemen ardından genel seçim çalışma ve atmosferine dahil olacağını, bu sürece de hazırlıklı olduklarını kaydeden Fatih Kartal ile milletvekili aday belirleme yöntemine ilişkin görüş ve düşüncelerine de sorduk. Fatih Kartal en doğru yöntemin tüm ilçelerde partililerin sandığa gitmesi, sandıktan çıkacak sonucun aynı günün akşamı gerek partililer gerekse kamuoyu ile paylaşılması, genel merkez tarafından yapılacak adaylık atamasında ise kıstas listesinin en başına bu sonuçların konulması gerektiğini söyledi. MHP\'nin Meclis\'e Kemal Köse ve Cumali Durmuş şahsında Kocaeli\'nden iki milletvekili gönderdiği genel seçim öncesi adayların belirlenmesi için ön seçim yapıldığını hatırlatan Fatih Kartal bu yöntemin parti üyesine hem onura ettiğini, hem de ön seçim sandığından çıkan sonuç her ne olursa olsun tüm partilileri seçim çalışmasının içine kattığını ve oy oranını yükselttiğini belirtti. Aday belirlemede kıstasın parti içinde çok uzun yıllarını vermiş kişilerden ziyade yeni yüzler olması gerektiğini de izah eden Fatih Kartal, “Partiye ve davaya yıllarını vermiş herkese saygımız var. Teşkilatlar içinde çok uzun yıllar boy gösteren kişilerin de katkıları çabaları olmuştur ancak bence artık fazla ön plana çıkmayan ancak davaya ve partiye hizmetleri olmuş, Meclis\'te de topluma faydası olacağına kanaat getirilen yeni yüzlerin, yeni partililerin bu makamlara aday gösterilmesi gerekir” dedi. Fatih Kartal sohbetimizin bu bölümünde kimsenin ismini ağzına almadı ama Kemal Köse, Cumali Durmuş, Lütfü Türkkan… gibi eski isimlerin yerine yeni partililerin daha ön planda olması gerektiğini ima etti.

“Fatih Caddesi\'nde trafik yön değiştirmeli”
 
Bu yıl içinde gerçekleşen yerel seçimde belediye başkanlığına aday adayı olan Fatih Kartal ile Çayırova\'nın sorun ve problemlerini de konuştuk. Çayırovalılar\'ın eziyeti haline gelen toplu taşımayı da pas geçmedik. Kartal öncelikle Fatih Caddesi üzerindeki bir güzergah hatasına dikkat çekti. Gebze yönünden gelip Çayırova\'nın mahallelerine yönelen halk otobüslerinin Fatih Caddesi\'ne Gebze\'den geliş istikametinden girdiğini belirten Kartal, “Çayırovalı ne yazık ki günlük ve genel ihtiyaçlarına dair taleplerini Çayırova\'dan değil Gebze\'den karşılıyor. Gebze\'den alışverişini yapıp halk otobüsüyle mahallesine, evine dönerken cadde esnafına adeta el sallıyor. Otobüslerin Gebze\'ye giderken Fatih Caddesi\'nin paralelini, Gaziler Caddesi\'ni kullanması tüketici için önemli bir engel. Kimse o yokuşu kullanmak istemiyor çünkü aynı otobüs Gebze\'de kendisini çarşının göbeğine götürüyor. Bu dezavantajdan ötürü Fatih Caddesi\'nin güzergahı bir an önce tersine değiştirilmeli, mahallelerden Gebze istikametine doğru yön verilmeli, mahallelerden halk otobüsüne binen vatandaş caddenin üzerinde, göbeğinde otobüsten inebilmelidir. İnce ve önemsiz gibi gözüken bu nüans bu şekle büründüğünde esnafa yansımalarının ölçülmesi bile bu tespitin doğruluğunun net verisi, göstergesi olacaktır” dedi.

Kültür sanatta üretken olmalıyız

Pek çok konuda önemli eksiklikleri bulunan Çayırova\'nın kültür sanat alanında tamamen tüketime endeksli bir yapıda olduğunu belirtip aslolanın üretim olduğuna dikkat çeken Fatih Kartal, “Ama bu üretimin gerçekleşeceği mekanlara, kültür merkezlerine sahip değiliz. Kültür sanat sadece sanatçıları, müzik ve tiyatro topluluklarını ağırlamaktan ibaret olamaz. Niye Çayırova\'da müzik grupları, tiyatro toplulukları… yok. Halbuki potansiyel var. Gebze\'deki birçok amatör kültür sanat topluluğunun bünyesinde Çayırova\'dan gençler de var. Biz yerel iktidar 11 senedir Çayırova\'ya bir şey kazandırmadı derken bunları kast ediyoruz. Geçmişte sınırlar üzerine yapılan bir oyunla bugün sınırlarında üniversite olan ilçe olmaktan olmuş bir ilçeyiz” dedi.

Toplu taşımada öncelik rant değil halk olmalı

Toplu taşıma araçları ile yapılan yolculuklarda vatandaşın yaşadığı her sorunun farkında olduklarını kaydeden Fatih Kartal, “Bir örnek vermek gerekirse; Şekerpınar ve Cumhuriyet Mahalleleri ile ilçe merkezine veya bölge merkezimiz Gebze\'ye ulaşım gidiş dönüş neredeyse iki saati bulmaktadır. Ve aynı mahalleye İETT girmekte, Kartal\'ın içine kadar tek vasıta ile gidebilmektedir. Yani o mahallelerin sakini Kartal\'ın merkezine, ilçesinin ve bölgesinin merkezinden çok daha hızlı, seri, rahat ulaşabilmektedir. Toplu taşımanın neredeyse tamamını özel sektöre devreden, Gebze – İzmit hattının da halk otobüslerine devredilmesiyle Gebze Bölgesi\'nde siyah plakalı resmi otobüsü neredeyse kalmayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ne yazık ki eziyeti seyretmektedir. Özelleşen toplu taşımacılıkta halk otobüsleri için öncelik az sayıda hatla, çok dolaşarak daha fazla ciro elde etmektir ama neticede verilen bir kamu hizmetidir ve öncelik insan, insana hizmet olmalıdır. Bizde özellikle Çağdaşkent – Çayırova - Gebze hattı neredeyse turist otobüsünü andırmakta, insanlar ev ile iş arasındaki yolculuklarında önemli zaman kayıplarına uğramaktadır. Emek – Erişler hattında özellikle sabah ve akşam saatlerinde karga tulumba yolculuklar yaşanmakta, otobüslerin almamasından ötürü insanlar gerek işe gidip gerek eve dönerken zaman zaman durakta kalmakta, sefer aksamalarında muhatap bulamamaktadır. Bu sorunda yegane çözüm toplu taşıma kamu veya özel sektör her kim aracılığı ile yapılırsa yapılsın insana hizmeti ilk, rantı ikinci plana iten bir hizmet anlayışıdır” dedi.

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

bescort bursa bursa escort bursa escort gaziantep escort kayseri escort istanbul escort istanbul escort pendik escort izmir escort izmir escort bayan istanbul escort izmir escort

Yozgat escort Çorum escort Zonguldak escort Isparta escort Afyon escort Giresun escort Kütahya escort Yalova escort Meram escort Nilüfer escort Bornova escort Niğde mutlu son Kayseri escort kayseri escort türk ifşa twitter bursa escort antalya escort bodrum escort gebze escort alanya escort mersin escort samsun escort kayseri escort konya escort gaziantep escort adana escort izmir escort eskisehir escort izmit escort kocaeli escort kusadasi escort